Jak vytvořit silné heslo

4
(1)

Dnes si ukážeme jak by mělo vypadat silné heslo. Heslo je důležitá vrstva ochrany našeho soukromého života proto by mělo být co nejbezpečnější

  1. Délka hesla-Délka hesla je hodně důležitá je možná nejdůležitějším faktorem pro správnou bezpečnost, já doporučují heslo alespoň 15 znaků dlouhé.
  2. Kombinace znaků-Heslo by se mělo skládat z malých,velkých písmen + by heslo mělo obsahovat speciální znaky jako je zavináč,vykřičník,tečky a lomítka. Heslo by také mělo obsahovat směs čísel.
  3. Opakující se znaky-Heslo by nemělo obsahovat opakující se znaky.
  4. Pro každou službu jiné heslo-Doporučují si ke každé službě vytvořit odlišné heslo, osobně nemám ke každé službě stejné, a rozhodně to nedoporučují z hlediska bezpečnosti.
  5. Správce hesel-Jelikož nikdo z Nás není dokonalý a ono zapamatovat si heslo o délce 15ti znaků v různých kombinací není snadné, tak je vhodné použít správce hesel.
  6. Dvoufázové ověření-Dvoufázové ověření je další vrstva ochrany,kdyby útočník Naše heslo uhodl. Více zde https://rampelnik78.cz/uncategorized/dvoufaktorove-overovani/
  7. Generátor hesel-Velkou výhodou jsou generátory hesel,kde stačí nastavit délku hesla,co chcete aby heslo obsahovalo (malá,velká písmena,číslice a speciální znaky)
  8. Nikdy neukládejte hesla do prohlížeče-Více v tomhle článku https://rampelnik78.cz/uncategorized/nikdy-neukladejte-hesla-v-internetovych-prohlizecich/

Odkazy:

Jestli se Vám příspěvek líbí nebo Vám pomohl, tak nás ohodnoťte

Click on a star to rate it!

Děkujeme 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Administrátor

rampelnik78.cz

IT specialista, tvůrce článků a vývojář.

3 komentáře “Jak vytvořit silné heslo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *