Jak udržovat Windows 10 v lepší kondici

4.5
(4)

Dnes Vám zde dám pár tipů pro udržení kondice Windows 10.

  • Deaktivujte vizuální efekty Otevřete Ovládací panely, zvolte Systém a zabezpečení, zde Systém teď sjeďte úplně dolů a klikněte na Upřesnit nastavení systému. Na panelu vidíte položku Výkon. Klikněte tedy na Nastavení a vyberte si, co chcete deaktivovat, nebo si zvolte nastavení pro nejlepší výkon. Nakonec restartujte počítač.
  • Zakažte synchronizaci OneDrive OneDrive slouží k synchronizaci dat. Pokud je ale zaplá synchronizace dat, tak tento proces zpomaluje Windows. K nastavením se dostanete přes ikonku OneDrivu, která se nachází v pravé dolní části hlavního panelu.
  • Omezte programy po spuštění Počítač mohou zpomalovat i programy, které zrovna nepoužíváte, ale spouští se ihned po spuštění počítače. Klikněte pravím tlačítkem myši na hlavní panel a zvolte správce úloh v horní části zvolte po spuštění a zde vypněte co nepotřebujete.
  • Pravidelně Aktualizujte OS Znám hodně lidí, kteří aktualizace nedoporučují, bohužel v tomhle dělají zásadní chybu a to proto, protože každá nová aktualizace přináší něco nového a opravuje chyby z předešlé verze proto jsou pro správný chod OS důležité.
  • Odinstalujte bloatware Bloatware jsou ve zkratce zbytečné předinstalované programy. Jsou to programy, které nepotřebujeme pro chod OS např program Microsoft zprávy pro mě jsou zbytečné a jen mi zabírají místo na disku a zpomalují OS, tak program jednoduše odinstalují.
  • Vypněte efekt průhlednosti Klikněte na tlačítko start zvolte Nastavení Přizpůsobení – Barvy – Efekty průhlednosti a vypněte. Efekt průhlednosti může dodat systému na jeho kráse, ale je to stále něco co zpomaluje OS.
  • Pravidelně aktualizujte ovladače hw Stejně jako jsou důležité aktualizace systému, tak jsou důležité aktualizace ovladačů pro hardware. Jestli je dostupný update pro hw zjístite tak ,že se podíváte na stránky výrobce viz jak správně aktualizovat ovladače.
  • Zakažte zbytečné služby OS obsahuje služby, které ani nepotřebujeme, ty zakážeme tak, že si do vyhledávacího pole napíšeme služby otevře se Nám nové okno se službami, kde si jednoduše zvolíme službu kterou nepotřebujeme a zakážeme, 2x kliknu na službu např Xbox live otevře se nové okénko, kde zvolím typ spuštění a nastavím na zakázáno a potvrdím tlačítkem ok.
  • Zástupce na ploše Každý program či soubor zabírá nějaké místo a jsou různě velké. Např mám program HWinfo. Ten má velikost 8mb a je umístěn na ploše. OS jej musí načítat tím se plocha a výkon zpomalí, pokud si program ale přetáhnu na Disk D: nebo jiný a umístím jej např do složky s názvem plocha a vytvořím zástupce, kterého umístím na plochu, tak už OS nemusí na ploše načítat program či soubor, který je velký 8mb,ale jen 4kb tím se počítač nezpomalí.
  • Pravidelné čištění Doporučují pravidelně čistit pevný disk do vyhledávacího pole zadejte vyčištění disků a spusťte program zde můžete vše bezpečně zaškrtnout a poté potvrdit tlačítkem ok.

Jestli se Vám příspěvek líbí nebo Vám pomohl, tak nás ohodnoťte

Click on a star to rate it!

Děkujeme 4.5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

Administrátor

rampelnik78.cz

IT specialista, tvůrce článků a vývojář.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *