
Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, že by jste si založili vlastní web nebo blog, tak to není zas tak složitý, jak jste si mohli myslet. Stačí vám k tomu nějaký editor, trocha času a především trpělivost :).
V tomto článku vás seznámím s webovými editory, řeknu vám, které jsou na začátek dobré a také jestli jsou placené či nikoliv. Pochopitelně se může většina věcí postupem času měnit, ale teď, v době vydání (zcela logicky) jsou informace aktuální.
1. Webnode Zde
Webnode je webový i e-shopový editor, ve kterém lze vytvořit libovolný web či e-shop. Stačí vám na to prohlížeč, internet a trocha kreativity. Vytváření vlastního webu na Webnode je opravdu snadné i díky spoustě videím, které Webnode sám poskytuje.
Vytvoření vlastního webu i e-shopu je zdarma, placené funkce jsou například změna domény nebo v e-shopu prodej věcí. Z vlastní zkušenosti Webnode doporučuji, ačkoliv se zde dají naučit jednoduché základy zcela zdarma.
2. WordPress Zde
WordPress je opět jak webový editor, tak také slouží jako samotný blog. Oproti webnode už je složitější a musíte mít nějaké zkušenosti z dřívějška. Pochopitelně je WordPress placen, takže to není úplně nejvhodnější na začátek.
Osobní zkušenosti se samotným programováním nemám, každopádně zde píšu články právě na WordPress, kde ovládání někdy je složitější, ale v rámci možností je to dostačující.
3.Wix Zde
Wix je taktéž webový editor, který vznikl poměrně nedávno. Wix se vyznačuje především tím, že máte neomezené možnosti v kreativitě, tudíž pokud jste kreativní, tak si zde najdete zalíbení. Dále má mnoho šablon, které lze následně upravovat podle vašeho gusta. Výhodou mnoha šablon je, že i úplní nováčci nebudou mít problém se zorientovat.
Díky tomu že je Wix v češtině, tak je to mnohem jednodušší. Opět tvorba webů je zdarma, přičemž je zde spousty placených funkcí nebo rozšíření.
4.Square Space Zde
Square Space se zaměřuje především na kombinaci obchodu a blogu, ale není problém si vytvořit pouze e-shop nebo jen blog. Velká výhoda Square Space je, že má spousty nádherných a zajímavých šablon, nebo přímo návrhů. Dalším plusem je „tutoriál“, který projdete hned na začátku navrhování, takže dobré i pro začátečníky.
Se Square Space opět nemám zkušenost, ale četl jsem mnoho pozitivních článků i recenzí právě na tento editor, takže dle mého názoru se jedná o dobrou volbu.
5. SITE123 Zde
SITE123 je určen především pro začátečníky, ale využijí ho i pokročilí. Velkou výhodou SITE123 je všeobecně rychlé načítání a také jednoduchost. Jedná se o editor, kde „pouze“ klikáte“ na dané předlohy nebo šablony. Každopádně výsledek může být leckdy lepší, jak u placených editorů. Opět základní funkce jsou zdarma a různá rozšíření jsou placené.
Doufám, že se vám tento článek na téma webových editorů líbil a že jste si něco odnesli. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak neváhejte zanechat komentář nebo dotaz, rádi vám na něj zodpovíme.
Za tým Informace ze světa IT App Recenze Cz
Komentáře