Nejúspěšnější herní tituly všech dob, jaké jsou vaše tipy?

0
(0)

Věřím, že většina z vás je také velkými fanoušky počítačových či mobilních her. Pojďme si proto představit tahouny herní scény a říct si, jak si vedou dnes. Je důležité ještě říci, že jsou vybírány podle počtu prodaných kopií, a tudíž se to od opravdového počtu hráčů může lišit. Každopádně už dost řečí a pojďme na to:

  1. Minecraft – Mojang

Jistě všichni víte, že minecraft patří mezi velice úspěšné hry a to už od samého počátku. Hra byla vyvinuta už v roce 2009 ale na trh se dostala až v roce 2011. Z počátku se prodávaly DVD disky, ale později se přešlo k online klíčům a účtům jak to známe dnes. Za tu dobu se prodalo neuvěřitelných 239 milionů kopií a počet stále roste, i přes to, že je hra 11 let stará. Musíme také brát v potaz, že jsou i tzv. warez verze, které jsou zdarma ke stažení, takže je hráčů ještě více. Byť je cíl hry velice triviální, tak mají hráči naprosto neomezeno možnost ve světě dělat různé farmy, stavby, mobtrapky atd. Určitě je to veliký úspěch, ačkoliv spousty her už jsou po takové době dávno nemají žádné hráče. Přejeme tedy Mojangu hodně úspěchů a přesuneme se k dalšímu titulu.

 

2. Tetris – Tetris

Možná si teď říkáte, jak může mít taková hra velký úspěch? Ano, je tomu opravdu tak. Jako druhý herní titul se zde umístil tetris a to s 170 miliony kopií. Počátky hry jsou v Rusku a to v roce 1984, kdy také hra byla vydána. Jedná se o velmi jednoduchou hru v podobě skládání „blocků“ na sebe o různých rozměrech a to tak, aby nedosáhli „stropu“, když však ale stropu nějaký bloc dosáhne, hra končí a musíte hrát od začátku. Jak už jsem říkal, že je hra velice snadná, tak už se v top žebříčku drží přes 35 let a to už je velice dlouho. Gratulujeme tedy i tetrisu v umístění a vrhneme se dále.

 

3. GTA V – Rockstar Games

Ano je tomu tak, na třetím místě tohoto žebříčku se umístila hra GTA V. Určitě tuto hru všichni znáte. Jezdíte tam s autama, kupujete zbraně, kupujete domy a apartmány, lítáte s letadly nebo hrajete různé minihry s kamarády. To je celkem fuk, protože na výběr máte fakt z hromady aktivit. Hra vyšla v roce 2013 na X box poté o rok později na Play Station a nakonec v roce 2015 vyšla i na PC, takže už jste si mohli zahrát kdekoliv. Hra má připsaných 160 milionů kopií, přičemž opět jsou zde „cracknuté“ verze a počet pořád stoupá. Rockstar Games tedy přejeme hodně kladných úspěchů a posuneme se k předposlednímu titulu.

 

4. Wii Sports – Nintendo

Možná si hru pomatujete z dětství nebo od kamarádů, nebo jen z reklam, ale jedná se o 4 nejúspěšnější herní titul co tady máme. S 83 miliony kopií se tato hra drží na 4 místě, jak už jsem zmiňoval. Hra má dle mě úspěch proto, že byla jedna z prvních kde jste pomocí ovladače a vašeho pohybu mohli simulovat pohyb v televize (dnes něco jako virtuální realita). Mohli jste zde s kamarády hrát tenis, golf nebo se dokonce boxovat v ringu, na výběr jste měli z mnoha her. Dnes už se sice tato hra z části nahradila jinými tituly od nintenda nebo jiných her do virtuální reality. Každopádně velký obdiv má kvůli především za průkopnictví simulovaného ovládání postaviček do televize. Tím nintendu a Wii Sports gratulujeme k úspěchům a jdeme na poslední titul.

 

5. PUBG – PUBG

Celý název PlayerUnknown´sBattlegrounds je hra, kterou určitě všichni znáte. Vysadí vás z letadla, vy doplachtíte padákem na zem a snažíte se najít lepší vybavení než nepřátelé. Chodíte tak, aby Vás nezabila zóna a dáváte si pozor, kdo je před či za Vámi. Kdo je poslední přeživší, tak vyhrál, znáte? Určitě! Tato hra byla vydaná v roce 2016 a za tu dobu byla schopna nasbírat přes 50 milionů koupených kopií. Hra je poměrně dost realistická co se týče zbraní, vybavení a celkového gameplaye. PUBG bych tím chtěl také pogratulovat a popřát hodně štěstí do budoucna.

 

Toto bylo 5 nejúspěšnějších herních titulů vůbec. Čísla se ovšem můžou postupem času měnit, ale řekl bych, že mezi námi hry tipu tetris nebo minecraft navždy zůstanou.

Pokud máte nějaký tip na hru nebo si myslíte, že by zde měl zaznít ještě jiný herní titul, tak neváhejte napsat do komentářů.

Za tým Informace ze světa IT App Recenze Cz

 

 

 

 

Jestli se Vám příspěvek líbí nebo Vám pomohl, tak nás ohodnoťte

Click on a star to rate it!

Děkujeme 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Apprecenze.cz

Zajímám se o IT prostředí a o různé programy a aplikace jak do telefonu, tak do počítače.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *